TURUL DOBROGEI LA AMATORI 2013
Constanţa, 13-15.09.2013

Clubul de Ciclism Bilal Constanta si Federatia Romana de Ciclism ne-au invitat in perioada 13-15 Septembrie 2013 in Jud. Constanta sa luam startul la Turul Dobrogei la Amatori editia 2013.

A fost o cursa pe etape cu clasament general pe fiecare categorie dupa fiecare etapa si clasament general final.

S-au premiat fiecare categorie de varsta in functie de clasarea la finalul competitiei (clasament general dupa toate etapele).

Au fost 3 etape:
  • CTI : 14km - Topraisar-Mereni si retur
       La această etapă, colegul nostru Emil Chepeţan (12m 28.32s) s-a clasat pe locul I la categoria de vârstă şi locul 4 în clasamentul general.
  • Fond : 71km - Topraisar-Amzacea-Gral Scarisoreanu-Plopeni-Movila Verde-Negresti-Cobadin-Osmancea-Ciobanita-Mereni-Topraisar
       La această etapă, colegul nostru Emil Chepeţan (1h 43m 40s) s-a clasat pe locul I la categoria de vârstă şi locul 16 în clasamentul general iar Vladimir Bălan (1h 42m 59s) s-a clasat pe locul II la categoria de vârstă şi locul 13 în clasamentul general.
  • Circuit : pe Bd Aurel Vlaicu intre Campus Universitar si intersectia cu Bd. Tomis
       La această etapă, colegul nostru Emil Chepeţan s-a clasat pe locul I la categoria de vârstă iar Vladimir Bălan s-a clasat pe locul II la categoria de vârstă.

În clasamentul final al competiţiei TURUL DOBROGEI LA AMATORI 2013, colegii noştri s-au clasat astfel: